Zastanawialiście się kiedyś o co chodzi z tymi freebies na Aliexpress? Ja też!![]() |
| JAF 10 pcs Oval Makeup Brush Set Foundation Powder Cream Make Up Tool Kit Toothbrush Shape Oval Brushes $14.74 |
Ludzie uwielbiają dostawać coś, cokolwiek za free, ;) zgadnijcie więc, jaka była moja radość, kiedy dostałam na Ali wiadomość, że WYGRAŁAM TAKIE FAJNE PĘDZLE DO MAKIJAŻU.
Zwłaszcza, że od jakiegoś czasu jestem członkiem facebookowej grupy Makeup & Beauty i choć na co dzień się nie maluję, to czytając i oglądając wszystkie te recenzje, zdjęcia i makijaże, zwyczajnie zaczęłam pragnąć kilku rzeczy o których istnieniu dotąd nie wiedziałam.
Ale po kolei.
Tegoroczne chińskie Święto Singla, czyli 11.11 niejako zmusiło mnie do zapoznania się z ideą Freebies. Jak każda szanująca się "cebulka", brałam udział w różnych zabawach, których celem było zdobywanie punktów, które potem można było zamienić na kupony zniżkowe. Jednym z zadań, jakie przygotowali nam w tym roku organizatorzy, było właśnie aplikowanie o freebie.
Polega to na wejściu w zieloną zakładkę na stronie głównej Aliexpress, gdzie wyświetlą się przeróżne "oferty".
Wybieramy coś fajnego ;) i klikamy w daną rzecz. Następnie musimy przejść do sklepu oferującego wybrane przez nas freebie i dodajemy go do ulubionych. (Bez tego nie mamy co liczyć na darmowe zakupy.) Potem cofamy się do strony przedmiotu i klikamy zielony klikacz "APPLY". Tam poproszą nas o potwierdzenie adresu i zaakceptowanie regulaminu. I już.
Dziennie możemy zgłosić się aż do dwóch freebies.
Ja pobawiłam się w to kilka dni, raczej niedowierzając w autentyczność tej "promocji", aż do ogłoszenia pierwszych wyników, z których wynikło, ;) że "nic z tego".
Wcale się nie zdziwiłam, zważywszy, że chętnych na każde z freebie najczęściej jest coś około dwudziestu tysięcy, a sztuk tegoż przedmiotu do oddania np. 8. Albo i 1. :D
Chętnych na odkurzacz typu iRobot: 82055,
Do oddania: 1 szt.
Tak zniechęcona pierwszymi nie-wygranymi, utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że to jakaś ściema.
Parę dni później, gdy siedziałam sobie grzecznie u siostruni na kawuni, zabrzęczał mój telefon, wyświetlając powiadomienie z apki Aliexpress. Była chyba niedziela, ale znając zapał Chińczyków, pomyślałam, że ktoś mi coś wysłał. Zaglądam, a tam zdjęcie fajnych pędzli, na które się kiedyś zapisałam i info, że jeśli nie zapłacę za rzeczone zamówienie, DOSŁOWNIE pięć GROSZY (!), w przeciągu dwóch dni, to moje zamówienie zostanie anulowane.
![]() |
Zwróćcie uwagę na cenę tego "zakupu"- 0,05 polskich nowych groszy! :D
|
No to ja w te pędy- szybko, szybko, żeby nie przepadło :D - na przelewy 24 i puściłam pełną sumkę ;) na poczet darmowych pędzelków.
Od razu też, w pełnym podnieceniu, wysmarowałam wiadomość do Majfrenda, że się cieszę; że nie wierzyłam i że mocno pozdrawiam. Na drugi dzień miły pan z Chin odpisał, że gratuluje i że już wysłał mój łup.
Mam nadzieję, że pędzle DOJDĄ, a wtedy podzielę się w Wami moimi wrażeniami na ich temat.
(O kurczę, wychodzi na to, że teraz będę musiała uzupełnić kosmetyczkę, żebym miała co tymi pędzlami na siebie nakładać. ;) )
Cheers! :D




Odpisałam ci na blogu a propos twojego pytania dot. farbek akrylowych ;)
OdpowiedzUsuńDzięki :)
UsuńGratulacje, Paweł! Ja wygrałam już drugie freebie- buty dla dziecka. Ciekawe, czy uda mi się trzeci raz ;)
OdpowiedzUsuńmogła byś mi powiedzieć czy musiałaś kupić dany przedmiot jeśli nie wygrałaś?
OdpowiedzUsuńOczywiście że nie, jeśli się nie wygra to po prostu się go nie ma,to taka loteria bez przymusu kupienia :) Jedynym problemem jest czasem wysyłka, niektórzy mieli sytuację że sprzedawca oczekiwał 20$ za przesyłkę no i o ile nie jest to jakaś bardzo cenna darmoszka to chyba lepiej wtedy z niej zrezygnować ;)
UsuńNie, nie. Wygrasz- masz, nie wygrasz- nie masz. :)
UsuńJak polubic sklep?
OdpowiedzUsuńGdy wejdziesz już na stronę interesującego Cię przedmiotu, przewiń ją odrobinę w dół, aż zobaczysz pierwszy zielony, poziomy pasek z napisem "PRODUCT DETAILS". Pod spodem są cztery zielone kółeczka obrazujące schemat zgłaszania się na freebies. A pod spodem- nazwa sklepu. Obok nazwy sklepu znajduje się szary kwadracik z domkiem. Kliknij na ten domek i otworzy się strona sklepu. W prawym górnym rogu zobaczysz mały plusik na czerwonym tle. To tu. Kliknij plusik i już. Plusik przekształci się w "ptaszek", czyli dodałeś sklep do ulubionych i możesz zgłaszać się na freebie.
Usuńja nic nie dodawałem do ulubionych, a wygrałem :P
UsuńA co z tymi rozbudowanym recenzjami? Jak myślicie czy trzeba je pisać? Bo szczerze to nie bardzo mam na to czas i po prostu mi się też nie chce. Tylko ja taka uczciwa na nieszczęście moje jestem i tak już sobie myślę że jak nie napiszę to zawiodę kochanego myfrienda co to śliczny portfelik mi za całe cztery grosze wysłał, nawiasem mówiąc z bydlęcej skórki😁
OdpowiedzUsuńGratuluję! ;)
OdpowiedzUsuńJa też czułam wewnętrzny przymus, żeby się do tej recenzji przyłożyć. Po pierwsze z radości z wygranej, a po drugie z nadziei, że jeśli recenzja będzie rzetelna, to będę dobrą kandydatką by wygrać kolejny raz. I rzeczywiście- wygrałam potem jeszcze drugi raz. Były to buty dla dziecka. Moja recenzja butów była równie rzetelna, co recenzja pędzli, jednak trzeci raz nie było mi dane wygrać. ;P Więc myślę, że wystarczy odpowiedzieć na wszystkie punkty, ale niekoniecznie trzeba się jakoś obficie rozpisywać.
Pozdrawiam i życzę kolejnych "trafień"! ;)
Cześć. Moge prosić o pomoc :) Nie mogę dodać żadnego sklepu do ulubionych,a a co za tym idzie, nie widzę freebes :o
OdpowiedzUsuńA gdzie należy dodać recenzje wygranego produktu? Bo mam z tym problem i nie mogę znaleźć miejsca do zestawienia recenzji
OdpowiedzUsuńKiedy wejdziesz w freebies, na dole strony zobaczysz trzy ikonki podpisane kolejno: Freebies, Freebies Review i My Freebies. Klikasz tą trzecią i wybierasz "Won" (wygrane).
UsuńSkorzystałam z podpowiedzi i napisałam swoją pierwszą recenzję. Powiem tak: nie było łatwo, gdyż jest parę punktów do uzupełnienia i trzeba to opisać w przynajmniej 150 znakach - jak dla mnie, to sporo :D ale udało się.
UsuńWidzę że nadal w kraju Angielski nawet na poziomie podstawowym kuleje.. Skoro nie mogłaś znaleźć miejsca, gdzie zostawić recenzję produktu - zgaduję że barierą był język to co dopiero recenzja po angielsku.. I tak na nic im się pewnie nie przydała :)
UsuńA gdzie trzeba dodać sprzedawcę do ulubionych? Z góry dziękuję za odpowiedź : )
OdpowiedzUsuńObok nazwy sklepu znajduje się szary kwadracik z domkiem. Kliknij na ten domek i otworzy się strona sklepu. W prawym górnym rogu zobaczysz mały plusik na czerwonym tle. To tu. Kliknij plusik i już.
UsuńWięcej już nic nie trzeba?
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńWitam jak Dodac do ulubionych?
OdpowiedzUsuńNie trzeba dodawać sklepu do ulubionych. Wygrałam zegarek bez dodawania.
UsuńWitam jak sie wygra to freebies to wysylka jest darmowa czy trzeba cos dodatkowo za wysylke placic
OdpowiedzUsuńnic nie płaciłam
UsuńCo do klikania w ulubione, chyba zostało to zautomatyzowane, bo jak klikam apply automatycznie sklep mam w ulubionych:)
UsuńCzy recenzję trzeba dodać w języku angielskim, czy można po polsku?
OdpowiedzUsuńHej mam pytanie w jakim języku pisaliście recenzję? Też wygrałam portewl i muszę go opisać a konto mam założone na niemiecki adres i nie wiem w jakim języku mam pisać czy polski angielski czy niemiecki.
OdpowiedzUsuńGdzie polubić sklep dokładnie?
OdpowiedzUsuńJak dodać sklep do ulubionych?
OdpowiedzUsuńCzy można poprawić recenzję mam status odrzucono,a w innym miejscu że czeka na zatwierdzenie
OdpowiedzUsuńja wygrałam hulajnogę za 0,04 zł ale naliczono mi 100$ za dopasowanie cen. o co chodzi?
OdpowiedzUsuń36 yrs old Software Engineer III Wallie Blasi, hailing from Fort Saskatchewan enjoys watching movies like I Am Love (Io sono l'amore) and Baseball. Took a trip to Monastery of Batalha and Environs and drives a Ferrari 275 GTB/4 ART Spyder Alloy. Kliknij ten link
OdpowiedzUsuń